REKLAMA

Zdroj: Pixabay : Kaheig

Zimný nápoj Glüh Lillet

Glüh Lillet je úžasná tajná zbraň na chladné dni. Ak ste ešte nikdy nevyskúšali lahodný Lillet Blanc, tento recept je ideálnym úvodom. Tento teplý, upokojujúci nápoj s korenistými a ovocnými tónmi je v mojej rodine absolútne obľúbený od chvíle, keď sme ho prvýkrát pripravili počas chladného večera. Vyvážená zmes sladkej a horkej chuti je jednoducho neodolateľná.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
4
  • 500 ml Lillet Blanc Pridané do
  • 250 ml jablkový džús Pridané do
  • 2 Škoricové tyčinky Pridané do
  • 4 Klinčeky Pridané do
  • 1 Organický pomaranč Pridané do
  • 1 BIO citrón Pridané do
  • 4 PL Med Pridané do
REKLAMA

Postup

15 min.
1. Krok

Na prípravu vareného lilétu nalejte Lillet Blanc spolu s jablkovou šťavou do stredne veľkého hrnca a zahrejte tekutinu na miernom ohni. Dbajte na to, aby sa Lillet nevaril, aby sa zachoval obsah alkoholu.

2. Krok

Teraz pridajte tyčinky škorice a klinčeky. Rád experimentujem s korením a pridávam trochu viac škorice pre ešte bohatšiu chuť.

3. Krok

Pomaranč a citrón dôkladne umyte a nakrájajte na plátky. Plátky pridajte do hrnca. Citrusové plody dodajú nápoju príjemný trpký nádych a dotvoria celkový chuťový profil.

4. Krok

Nakoniec pridajte med a dobre premiešajte, kým sa úplne nerozpustí. Ak máte radšej sladší nápoj, neváhajte pridať ďalšiu lyžicu medu.

5. Krok

Nápoj nechajte variť približne 10 minút, aby sa jeho chuť mohla plne rozvinúť. Potom ho prelejte cez sitko do hrnčeka a okamžite si ho vychutnajte - ako na vianočnom trhu!

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4465 receptov

Mäsité jedlá

2123 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Mascarpone

327 receptov

Patizón

11 receptov

Raňajky

1294 receptov