Fašiangy

Fašiangy - chutné a jednoduché recepty

60 receptov

Pozrite si tie najchutnejšie recepty z kategórie fašiangy. Máme pre vás zbierku 60 receptov, ktoré spestria váš jedálniček. Ponáhľate sa alebo s radosťou v kuchyni pobudnete aj dlhšie? Čas prípravy nasledujúcich receptov z kategórie fašiangy je 15 - 600 minút. Presný časový údaj je uvedený pri každom recepte konkrétne. Recepty ako Fantastické šišky, Žĺtkové rezy, Slané praclíky, Poctivá domáca huspenina patria k našim najpopulárnejším. Pozrite si ich spracovanie. Možno presvedčia aj vás!

Kefírová bábovka

Pripravte si bábovku z dravšom prevedení, doplnenú kefírom. Vhodná ako poobedný dezert, olovrant i raňajky. Doplniť ju môžete tvarohom, jogurtom, džemom, orieškovým maslom či obľúbenou nátierkou.

Nekysnuté koláče s tvarohom

Máte radi moravské koláče? Nechcete sa vám tráviť veľa času ich prípravou? Pripravte si túto chutnejšiu, rýchlejšiu a zdravšiu verziu.

Makové rožky bez kysnutia

Niečo pre tých, čo majú radi mak. Makové rožky z jogurtového cesta, rýchlo hotové, chutné a navyše v zdravšej verzii ako tie kysnuté.

Pletenec s dvomi plnkami

Pletence s kysnutého cesta. Z daného receptu vyjdu dva, takže ak sa neviete rozhodnúť pre jednu príchuť, každý môže byť iný. Ja som pripravila škoricovú plnku a do polovice pridala i orechy a kakao

Šišky

🍩Vláčne cesto k tomu čokoládova poleva a malinový lekvár...to su tie najlepšie šišky🍩

Plnené šišky

Moje obľúbené šišky, nadáchané s vanilkovým krémom a za horúca obalené v cukre.

Kysnuté poctivé domáce šišky

Kto by nemal rád takéto fajnové nadýchané doma robené šišky? A ešte k tomu s fajnovým domácim džemom. Skúste tento recept a neoľutujete.
Cesminaz
Cesminaz
Náhľad receptu Plnené Fánky
Videorecept

Plnené Fánky

Tieto výborné kysnuté sladké pampúšiky sú vlastne fánky, len sú vylepšené lekvárovou plnkou, ktorú môžete pravdaže nahradiť aj nutellou, alebo tvarohom :-) Takýmto spôsobom vám plnka pri pečení nevytečie!!!
Cesminaz
Cesminaz
Náhľad receptu Krehké trvanlivé vanilkové pečivko
Videorecept

Krehké trvanlivé vanilkové pečivko

Takýchto sladkých trvanlivých keksíkov/koláčikov nikdy nie je dost. Sú vhodné na sviatky, rôzne slávnostné udalosti, alebo len tak na posedenie ku kávičke🙂 Pečivko vydrží bez problémov v krabici aj 2 mesiace.

Šišky podľa Růženky

Nadýchané a mäkkučké,,ľahké ako pierko🫠

Domáce božie milosti

Božie milosti patria k tradičným fašiangovým sladkostiam.

Domáce bezlepkové šišky

Výborné domáce bezlepkové šišky. Pripravujú sa z bezlepkovej múky, vďaka čomu si ich môžu dopriať aj tí, ktorí majú intoleranciu na lepok.

Šišky s jahodovou penou

Tradičné domáce šišky dozdobené jahodovou penou a jahodami.

Domáce kváskové šišky

Kváskujete? Pripravte si vynikajúce domáce kváškové šišky posypané práškovým cukrom. Príprava trvá dlhšie ale rozhodne to stojí za to.

Tvarohové šišky bez kysnutia

Recept na šišky bez kysnutia. Chutné tvarohové šišky.

Tvarohové fánky

Výborné tvarohové fánky posypané vanilkovým a práškovým cukrom. Nazývame ich tiež božie milosti a spájajú sa s fašiangovým obdobím.
REKLAMA