REKLAMA
Katmer - turecké múčne jedlo

Katmer - turecké múčne jedlo

Fantastické múčne jedlo, ktoré sa podobá Böreku. Cesto je tenučké, mäkké a chutí úžasne maslovo👍 Hodí sa aj namiesto chleba.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
5

Cesto

  • 1 kg múka Pridané do
  • 400 ml voda Pridané do
  • 400 ml mlieko Pridané do
  • 1 kl soľ Pridané do
  • 1 kl sušené droždie Pridané do

Na potieranie

  • 200 g maslo Pridané do
  • 50 ml olej Pridané do
  • soľ Pridané do
  • cukor Pridané do

Odporúčané produkty

REKLAMA

Postup

60 min.
1. Krok

Z udaných surovín vypracujeme polomäkké cesto, ktoré na konci vymiesime ešte do bochníka. Bochník rozdelíme na 10ks a vymiesime malé bochníčky, ktoré necháme bokom.

2. Krok

Rozpustíme si maslo a pridáme k nemu olej. Pripravíme si aj kryštálový cukor a soľ. Budeme robiť 5 slaných a 5 sladkých Katmerov. Potrebujeme aj trocha olej na opekanie Katmeru do panvici.

3. Krok

Bochníček si vyváľkame na tenký kruh, popolievame maslom, dobre osolíme a zložíme najprv 2 protilahlé strany a potom druhé protilahlé strany. Dostaneme malý tenký poskladaný štvorec🙂 Urobíme 5 takýchto štvorcov.

4. Krok

Druhých 5 kusov budú sladké. Cesto si takisto vyváľkame na tenko a popolievame maslom. Na maslo nasypeme cukor a aj posypeme trochou soli. Cesto zvinieme ako tenký závin a potom skrútime do tvaru slimáka.

5. Krok

Na horúcu panvicu si nakvapkáme trocha oleja. Poskladaný štvorec si vyváľkame na 5-6mm a opekáme na panvici cca.15 minút. Za ten čas cesto viackrát otočíme. Opekáme na strednom plameňi. Katmer vždy necháme trochu poškvrčať, vždy chytiť trochu viac farby a vždy otáčať🙂 Ku koncu natierame Katmer kúskom masla. Takto isto upečieme aj ten sladký skrútený Katmer.

Katmer - turecké múčne jedlo - krok prípravy 1
6. Krok

Katmer je fantasticky chutný. Slaný je výborný len tak samotný, má úžasnú maslovú chuť🙂 Môže sa jesť aj namiesto chleba ako príloha. Cesto sa krásne lístkuje a je mäkučké. Sladký Katmer je velmi chutný s melasou, alebo lekvárom. Prajem dobrú chuť !

Katmer - turecké múčne jedlo - krok prípravy 1
7. Krok

Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na YouTube

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4343 receptov

Mäsité jedlá

2083 receptov

Mascarpone

309 receptov

Pre diabetikov

633 receptov

Večera

4013 receptov

Dezert

3344 receptov

Cestoviny

483 receptov

Raňajky

1247 receptov

Varenie pre deti

1083 receptov