Katmer - turecké múčne jedlo

Katmer - turecké múčne jedlo

60 min
REKLAMA

Fantastické múčne jedlo, ktoré sa podobá Böreku. Cesto je tenučké, mäkké a chutí úžasne maslovo👍 Hodí sa aj namiesto chleba.

60 min
REKLAMA

Ingrediencie

porcií
5

Cesto

  • 1 kg Hladká múka Pridané do
  • 400 ml voda Pridané do
  • 400 ml mlieko Pridané do
  • 1 kl soľ Pridané do
  • 1 kl sušené droždie Pridané do

Na potieranie

  • 200 g maslo Pridané do
  • 50 ml olej Pridané do
  • soľ Pridané do
  • cukor Pridané do
REKLAMA

Postup

1. Krok

Z udaných surovín vypracujeme polomäkké cesto, ktoré na konci vymiesime ešte do bochníka. Bochník rozdelíme na 10ks a vymiesime malé bochníčky, ktoré necháme bokom.

2. Krok

Rozpustíme si maslo a pridáme k nemu olej. Pripravíme si aj kryštálový cukor a soľ. Budeme robiť 5 slaných a 5 sladkých Katmerov. Potrebujeme aj trocha olej na opekanie Katmeru do panvici.

3. Krok

Bochníček si vyváľkame na tenký kruh, popolievame maslom, dobre osolíme a zložíme najprv 2 protilahlé strany a potom druhé protilahlé strany. Dostaneme malý tenký poskladaný štvorec🙂 Urobíme 5 takýchto štvorcov.

4. Krok

Druhých 5 kusov budú sladké. Cesto si takisto vyváľkame na tenko a popolievame maslom. Na maslo nasypeme cukor a aj posypeme trochou soli. Cesto zvinieme ako tenký závin a potom skrútime do tvaru slimáka.

5. Krok

Na horúcu panvicu si nakvapkáme trocha oleja. Poskladaný štvorec si vyváľkame na 5-6mm a opekáme na panvici cca.15 minút. Za ten čas cesto viackrát otočíme. Opekáme na strednom plameňi. Katmer vždy necháme trochu poškvrčať, vždy chytiť trochu viac farby a vždy otáčať🙂 Ku koncu natierame Katmer kúskom masla. Takto isto upečieme aj ten sladký skrútený Katmer.

Katmer - turecké múčne jedlo - krok prípravy 5
6. Krok

Katmer je fantasticky chutný. Slaný je výborný len tak samotný, má úžasnú maslovú chuť🙂 Môže sa jesť aj namiesto chleba ako príloha. Cesto sa krásne lístkuje a je mäkučké. Sladký Katmer je velmi chutný s melasou, alebo lekvárom. Prajem dobrú chuť !

Katmer - turecké múčne jedlo - krok prípravy 6
7. Krok

Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na YouTube

Podobné recepty

Podobné recepty

Top kategórie

Mäsité jedlá

571 receptov

Obed

1324 receptov

Lacné jedlá

695 receptov

Kuracie mäso

223 receptov

Raňajky

480 receptov

Pre diabetikov

602 receptov

Dezert

961 receptov

Večera

1145 receptov