Vianočné zákusky

Vianočné zákusky - chutné a jednoduché recepty

160 receptov

Vianočné zákusky sú neoddeliteľnou súčasťou sviatočných tradícií. V našej zbierke nájdete skvelé recepty, ktoré vás prevedú rôznymi spôsobmi prípravy týchto sladkých potešení. Od tradičných po nepečené verzie, náš výber receptov uspokojí každého gurmána. Či už hľadáte inšpiráciu pre klasické vianočné zákusky alebo chcete experimentovať s nepečenými variantmi, naše recepty sú tu pre vás. Ponúkame vám jednoduché kroky a tipy, ako pripraviť dokonalé zákusky, ktoré budú hviezdou vášho vianočného stola. Od orechových šuhajd až po žĺtkové rezy, naše recepty sú navrhnuté tak, aby potešili každého.

Kakaové pečiatkové keksíky

Pečiatkové keksíky

Kakaové pudingové rožky

Chutné drobné pečivo

Plnené perníčky

Perníčky sú vianočnou klasikou. No skúšali ste už plnené?

Linecké veľkonočné vajíčka

Klasické linecké pečivo poznáme v Vianočného obdobia, no prečo si túto pochúťku nepripraviť aj počas roka a na Veľkú noc :)

"Štedrák" cheesecake

Poznáte štedrák? U nás je typickým koláčom na VIanoce či Veľkú noc. No a keďže rada pečiem cheesecake, rozhodla som sa jeden pripraviť v kombinácii chutí tohto koláča. Orechy + mak + tvaroh :)

Zákusok s mascarpone krémom

Jemnučký kakaový korpus, jahodový džem, mascarpone krém a čokoládová poleva. V jednoduchosti je krása a niekedy to netreba ničím komplikovať a vznikne chutný zákusok pre hostí či k nedeľnej kávičke.

Nekysnuté koláče s tvarohom

Máte radi moravské koláče? Nechcete sa vám tráviť veľa času ich prípravou? Pripravte si túto chutnejšiu, rýchlejšiu a zdravšiu verziu.

Kakaové pudingové rožky

Rožteky, ktoré si určite obľúbite

Makové rožky bez kysnutia

Niečo pre tých, čo majú radi mak. Makové rožky z jogurtového cesta, rýchlo hotové, chutné a navyše v zdravšej verzii ako tie kysnuté.

Makovo-citrónové cupcakes

Kombinácia mak-citón je super a preto som vymyslela v tejto príchuti aj cupcakes. Makový muffin, skvelá plnka lemon curd a mascarpone krém na vrch :)

Domáca vianočka

Hľadáte recept na domácu vianočku? Vyskúšajte túto. Krásne mäkučká.

Vanilkovo-orechové drobné pečivo

Chutné , voňávé a plné orieškov

Makové slimáky

Jednoduché, rýchle, bez kysnutia, chutné, z pár ingrediencií.... to sú tieto slimáčky

Štedrák

U nás tradičný koláč na Vianoce či Veľkú noc. Recept od starkej, ktorý si od detstva na sviatky pamätám či už od nej alebo od maminy. Takýto sa pečie u nás.

Plnená vianočka

Chcela som vyskúšať niečo nové a pripravila som takúto plnenú vianočku. Skvelá aj k Veľkej noci.
REKLAMA